
ZB ST 3 PRO
ZAUBER® ST 22 to wydajny, mobilny i bezpieczny odkurzacz przemysłowy przeznaczony do pracy z uciążliwymi pyłami, również w środowiskach o podwyższonym ryzyku. Wyposażony w automatyczny system oczyszczania filtra POWER SHAKE, cyklonowy dzwon ochronny oraz filtr klasy M lub HEPA H14, zapewnia stałą, wysoką skuteczność odkurzania.
Dzięki turbinie boczno-kanałowej 2.2 kW, stalowemu zbiornikowi 50 l oraz możliwości pracy w wersji ATEX 22, ST 22 idealnie sprawdza się przy odkurzaniu pyłów trudnych, elektrostatycznych i gorących. To niezawodne urządzenie do wymagających zastosowań przemysłowych.
Obszar zastosowania ZB ST 3 PRO

Poznaj odkurzacz ST 3 PRO
ZAUBER ST 3 PRO to wydajny, mobilny i ergonomiczny odkurzacz przemysłowy do odkurzania uciążliwych pyłów oraz płynów z automatycznym systemem oczyszczania filtra POWER SHAKE. Odkurzacz wyposażony jest w cyklonowy dzwon ochronny filtra do zbierania wszelkiego typu zanieczyszczeń suchych oraz mokrych, w tym gorących.
System filtracyjny składa się z filtra przewodzącego elektrycznie, pokrytego warstwą aluminium, klasy M lub filtra HEPA H 14. W zależności od rodzaju zastosowanego filtra może być on zmywany bieżącą wodą. Dostępna jest wersja z certyfikatem ATEX II 3G / II 3D.
Wersja ZUBER ST 3 MAXI wyposażony jest w zwiększony filtr główny o powierzchni 18 000 cm² oraz turbinę boczno-kanałową 3 kW.
Trójfazowy przemysłowy odkurzacz do pyłów oraz płynów zasilany jest indukcyjną trójfazową turbiną boczno-kanałową 400 V, do pracy ciągłej o mocy 3 kW.

Zbierane zanieczyszczenia gromadzone są w stalowym zbiorniku 50 l. Zbiornik odpinany jest do dołu i wyposażony w cztery skrętne koła transportowe, pozwalające na szybkie usuwanie zanieczyszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu operator nigdy nie ma kontaktu z zasysanym pyłem. Możliwe jest zbieranie płynów po zastosowaniu systemu pływakowego.
Najważniejsze cechy:
- podwójny system oczyszczania filtra POWER SHAKE
- filtr poliestrowy zmywalny wodą, pokryty aluminium
- filtr 13 000–18 000 cm², klasa M
- turbina do pracy ciągłej 24/7
- zbiornik podwieszany, opuszczany na własne koła
- system cyklonowy
- możliwość zbierania brudu do wewnętrznego worka
- przystosowany do zabrudzeń gorących
- węże D40, D50, D60
- stopień ochrony IP65
- szeroka gama osprzętu
- pojemnik na akcesoria
Wzmocniony poliestrowy filtr typu cartridge, klasa M, pokryty aluminium, odprowadza ładunki elektrostatyczne. Boczny, styczny wlot powietrza zapewnia wysoką efektywność ssania. Cyklonowy dzwon ze stali INOX AISI 304 chroni filtr i wytrąca pyły do zbiornika.
Czyszczenie filtra jest łatwe dzięki podwójnemu pneumatyczno–mechanicznemu systemowi POWER SHAKE, składającemu się z mechanicznego tłoka oraz przedmuchu sprężonym powietrzem. Odkurzacz podczas czyszczenia pozostaje cały czas włączony – filtr jest drożny w każdej chwili.
Odkurzacz osadzony jest na solidnej stalowej ramie, malowanej proszkowo, wyposażonej w niebrudzące koła skrętne z hamulcem postojowym.
Odkurzacz jest idealnym narzędziem do bezpiecznego odkurzania pyłów i cieczy w środowiskach przemysłowych o dużym stopniu zapylenia.
Parametry techniczne
Do pobrania
| Napięcie zasilania | 400 V – 50Hz |
| Moc odkurzacza | 3 kW |
| Podciśnienie pracy | 2 500 mm H2O |
| Przepływ powietrza | 320 m³/h |
| Powierzchnia filtra gł. (ST3 PRO | ST3 PRO Max) | 13 000 | 18 000 cm2 |
| Rodzaj filtra | Cardrige |
| Średnica filtra | 460 mm |
| Klasa filtracji (IEC 60335-2-69) | Klasa – M |
| Materiał filtracji | Poliester / Aluminium |
| Otrząsacz filtra | Podwójny POWER SHAKE |
| Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia | 50 l |
| Średnica wlotu powietrza | 60 mm |
| Poziom hałasu (EN ISO 3744) | 74 dB(A) |
| Filtr HEPA (opcja) | H14 – 99,995% skuteczności przy o 0,18μm |
| Powierzchnia filtra HEPA (opcja) | 2 x 10 000 cm2 |
| Wymiary | 85 x 60 x 140 cm |
| Waga | 85 kg |
Zapytaj o bezpłatną konsultację lub zamów bezpłatny pokaz



