
ZB MHD 150
ZAUBER® MHD 150 to wyjątkowo mocny odkurzacz przemysłowy stworzony do najcięższych warunków pracy i dużego zapylenia. Wyposażony w turbinę boczno-kanałową 12,5 kW, zapewnia imponującą wydajność 1100 m³/h, umożliwiając szybkie zbieranie nawet bardzo ciężkich pyłów.
Ogromny zbiornik 160 l, filtr o powierzchni 70 000 cm² oraz elektryczny system czyszczenia filtra gwarantują długą, bezobsługową pracę. Idealny jako jednostka centralna oraz do pracy na długich wężach w hutach, cementowniach i zakładach ciężkiego przemysłu.
Obszar zastosowania ZB MHD 150

Poznaj odkurzacz ZB MHD 150
ZAUBER® MHD 150 Odkurzacz przemysłowy do ciężkiej pracy w środowisku dużego zapylenia. Odkurzacz może być wykorzystany jako jednostka centralna centralnego systemu odkurzania. Nowa seria odkurzaczy przemysłowych ZAUBER MHD została stworzona do szczególnie ciężkiej pracy, gdzie wymagana jest duża moc ssania, duża wytrzymałość i wszechstronność.
Odkurzacz przemysłowy ZAUBER® MHD150 przeznaczony jest do ciężkiej długotrwałej pracy w środowisku dużego zapylenia. Duża powierzchnia filtra do pyłów oraz duża pojemność zbiornika na zanieczyszczenia pozwala na autonomiczną pracę w długich okresach czasu. Odkurzacz może pracować na bardzo długich wężach ssących.
Model ZAUBER® MHD 150 wyposażony jest w bardzo wydajną turbinę ssącą o mocy 12.5 kW, która wytwarza przepływ powietrza 1100 m3/h. Funkcja ta jest szczególnie przydatna do szybkiego zbierania i odkurzania dużych i ciężkich pyłów takich jak: piasek, pył metalowy, pozostałości po śrutowaniu.

Turbina boczno-kanałowa do pracy ciągłej umiejscowiona są w tylnym kontenerze. Odkurzacz wyposażony jest w łatwo zdejmowany zbiornik 160 l, odpinany od dołu. Zbiornik wyposażony jest uchwyt do podnoszenia i przechylania zbiornika. Model ZAUBER® MHD 150 przeznaczony jest do codziennego sprzątania i pracy w trudnych warunkach zapylenia oraz zbierania dużych ilości uciążliwych pyłów.
Odkurzacz ZAUBER® MHD 150 wyposażony jest w turbinę ssącą boczno-kanałową wykonaną z odlewanego aluminium. Wirnik turbiny osadzony jest bezpośrednio na wale silnika bez dodatkowego układu przeniesienia napędu. Takie rozwiązanie zmniejsza zużycie elementów turbiny i potrzebę częstych przeglądów. Cechy te w połączeniu z cichą pracą sprawiają, że odkurzacz nadaje się do pracy ciągłej 24/7. Panel sterowania odkurzacza składa się z panela przyciskowego z włącznikiem magneto-termicznym. Wakuometr umożliwia kontrolę podciśnienia, zabrudzenia filtra i zapełnienia zbiornika. Podwójny tłumik wylotowy redukuje hałas, a turbina wyposażona jest w zawór bezpieczeństwa.
Cechy charakterystyczne nowej serii odkurzaczy:
- Wysoka skuteczność filtracji
- Czujnik zapchania filtra do pyłów
- Zintegrowany system czyszczenia filtra
- Bezobsługowy silnik 24/7
- Duży odłączany pojemnik
- Wloty do wózka widłowego
- Możliwość jednoczesnego odkurzania pyłu, ciał stałych i cieczy
- Wyjątkowo cichy
Wewnątrz stalowej komory znajduje się poliestrowy filtr główny klasy L. ZAUBER® MHD 150 wyposażony jest w filtr kieszeniowy typu gwiazda. Dzięki dużej powierzchni filtracyjnej 70 000 cm² i wysokiej skuteczności filtracji (3 mikrony) doskonale zabezpiecza silniki. Odkurzacz wyposażony jest w czujnik zapchania filtra oraz zintegrowany elektryczny system jego czyszczenia. Gniazdo wlotu powietrza Ø120 mm pozwala na jednoczesne zbieranie pyłów, proszków, ciał stałych i cieczy.
Zanieczyszczenia gromadzone są w zbiorniku 160 litrów z czterema skrętnymi kołami. Zbiornik posiada rączkę do podnoszenia i przechylania. Opcjonalnie dostępny jest system LONGOPAC lub dolny zawór spustowy. Możliwe jest wyposażenie odkurzacza w filtr HEPA H14 lub w wersję PN z automatycznym czyszczeniem filtrów.
ZAUBER® MHD 150 dostępny jest w wersji z certyfikatem ATEX. Wyposażony jest w bardzo wydajną turbinę boczno-kanałową do pracy ciągłej, gwarantującą bezpieczne czyszczenie w środowisku pyłów potencjalnie wybuchowych.
Parametry techniczne
Do pobrania
| Napięcie zasilania | 400V – 50Hz |
| Moc odkurzacza | 12,5 kW |
| Podciśnienie maksymalne | 4 400 mm H2O |
| Podciśnienie pracy ciągłej | 2 700 mm H2O |
| Przepływ powietrza | 1 100 m³/h |
| Powierzchnia filtra głównego | 70 000 cm2 |
| Rodzaj filtra | Kieszeniowy / Gwiazda |
| Średnica filtra | 560 mm |
| Klasa filtracji (IEC 60335-2-69) | Klasa – L |
| Materiał filtracji | Poliester / Nylon |
| Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia | 160 l |
| Średnica wlotu powietrza | 120 mm |
| Poziom hałasu (EN ISO 3744) | 78 dB(A) |
| Wymiary | 163 x 76 x 200 cm |
| Waga | 430 kg |
Zapytaj o bezpłatną konsultację lub zamów bezpłatny pokaz



