
ZB M90
ZAUBER® M90 to wyjątkowo mocny odkurzacz przemysłowy stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach zapylenia. Wyposażony w turbinę 7.5 kW i imponujący przepływ 700 m³/h, doskonale radzi sobie z ciężkimi pyłami, takimi jak metal, piasek czy pozostałości po śrutowaniu.
Duży zbiornik 100 l, trwała konstrukcja oraz skuteczna filtracja z filtrem gwiazdowym 35 000 cm² sprawiają, że M 90 idealnie nadaje się do codziennego sprzątania w przemyśle, warsztatach i zakładach produkcyjnych.
Obszar zastosowania ZB M90

Poznaj odkurzacz ZB M90
Uniwersalny mocny odkurzacz przemysłowy o dużej wydajności do zbierania wszystkich zanieczyszczeń, pyłów oraz cieczy.
Ten model odkurzacza przemysłowego przeznaczony jest do uciążliwych prac w każdym sektorze przemysłu. Jego miejscem pracy mogą być: duże warsztaty mechaniczne i rzemieślnicze, laboratoria przemysłu maszynowego, cementownie, huty, stolarnie.
Model ZAUBER M 90 wyposażony jest w turbinę o mocy 7.5 kW, która wytwarza przepływ powietrza 700 m³/h. Funkcja ta jest szczególnie przydatna do szybkiego zbierania i odkurzania dużych i ciężkich pyłów, takich jak: piasek, pył metalowy, pozostałości po śrutowaniu.

Turbina boczno-kanałowa do pracy ciągłej umiejscowiona jest w tylnym kontenerze.
Odkurzacz wyposażony jest w łatwo zdejmowany, odpinany od dołu zbiornik 100 litrów. Zbiornik posiada uchwyt do podnoszenia i przechylania. Modele ZAUBER M 90 przeznaczone są do codziennego sprzątania i pracy w trudnych warunkach zapylenia oraz zbierania uciążliwych pyłów.
Odkurzacz ZAUBER M 90 wyposażony jest w turbinę ssącą z odlewanego aluminium. Wirnik osadzony jest bezpośrednio na wale silnika, co zmniejsza zużycie elementów i ogranicza potrzebę serwisu.
Cicha praca i konstrukcja sprawiają, że odkurzacz nadaje się do pracy ciągłej, nawet 24 godziny na dobę.
Panel sterowania składa się z włącznika magneto-termicznego, a wakuometr umożliwia kontrolę podciśnienia, zabrudzenia filtra i zapełnienia zbiornika.
Podwójny tłumik wylotowy redukuje hałas i tłumi strumień powietrza. Turbina wyposażona jest w zawór bezpieczeństwa, chroniący ją przed przegrzaniem.

Wewnątrz stalowej komory filtracyjnej znajduje się wielkopowierzchniowy poliestrowy filtr klasy L. Odkurzacze wyposażone są w filtr gwiazdowy 35 000 cm², o skuteczności 3 mikrony. Model posiada ręczny system czyszczenia filtra z pionowym otrząsaczem.
Opcjonalnie dostępna jest wersja PN z wkładami filtracyjnymi i pneumatycznym systemem automatycznego czyszczenia, idealna do bardzo drobnych pyłów.
Gniazdo wlotu Ø80 mm umożliwia zbieranie pyłów, proszków, ciał stałych i cieczy bez wymiany filtra.
Zanieczyszczenia gromadzone są w stalowym zbiorniku 100 litrów.
Zbiornik odpinany jest do dołu i wyposażony w cztery skrętne koła transportowe.
Wyposażony jest również w rączkę do podnoszenia i przechylania.
Opcjonalnie: system bezpyłowego zrzutu LONGOPAC lub dolny zawór spustowy.
Możliwość zastosowania filtra HEPA H14 (99,995%), test DOP.
ZAUBER M 90 dostępny jest w wersji ATEX, wyposażony w wydajną turbinę boczno-kanałową do pracy ciągłej, zapewniającą bezpieczne użytkowanie w środowisku pyłów potencjalnie wybuchowych.
Parametry techniczne
Do pobrania
| Napięcie zasilania | 400V – 50Hz |
| Moc odkurzacza | 7,5 kW |
| Podciśnienie maksymalne | 4 000 mm H2O |
| Podciśnienie pracy ciągłej | 2 700 mm H2O |
| Przepływ powietrza | 720 m³/h |
| Powierzchnia filtra głównego | 35 000 cm2 |
| Rodzaj filtra | Kieszeniowy / Gwiazda |
| Średnica filtra | 420 mm |
| Klasa filtracji (IEC 60335-2-69) | Klasa – L |
| Materiał filtracji | Poliester / Nylon |
| Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia | 100 l |
| Średnica wlotu powietrza | 80 mm |
| Poziom hałasu (EN ISO 3744) | 77 dB(A) |
| Wymiary | 119 x 65 x 180 cm |
| Waga | 182 kg |
Zapytaj o bezpłatną konsultację lub zamów bezpłatny pokaz



