
ZB STD 220
ZAUBER® STD 220 PRO to wysokowydajny odkurzacz przemysłowy stworzony do pracy w środowiskach o dużym zapyleniu. Wyposażony w automatyczny system czyszczenia filtra POWER SHAKE, cyklonowy dzwon ochronny oraz filtr klasy M lub HEPA H14, zapewnia stałą skuteczność odkurzania nawet przy najbardziej uciążliwych pyłach.
Dzięki turbine boczno-kanałowej 2 kW do pracy ciągłej, dużemu stalowemu zbiornikowi 75 l i możliwości pracy w wersji ATEX 2–22, model STD 220 PRO to niezawodne narzędzie dla przemysłu, gwarantujące bezpieczeństwo, mobilność i maksymalną wydajność.
Obszar zastosowania ZB STD 220

Poznaj odkurzacz STD 220
ZAUBER STD 220 PRO to wydajny, mobilny i ergonomiczny odkurzacz przemysłowy do odkurzania pyłów w strefach dużego zapylenia, z automatycznym systemem oczyszczania filtra POWER SHAKE.
Odkurzacz wyposażony jest w cyklonowy dzwon ochronny filtra do zbierania wszelkiego typu zanieczyszczeń suchych/mokrych, w tym gorących. System filtracyjny składa się z filtra przewodzącego elektrycznie, pokrytego warstwą aluminium, klasy M lub filtra HEPA H 14. W zależności od rodzaju zastosowanego filtra może być on zmywany bieżącą wodą.
Odkurzacz występuje w wersji do pracy w atmosferze potencjalnie wybuchowej ATEX 2–22.
Certyfikat ATEX II 3G Ex dc h IIB T3 Gc II 3D Ex h tc IIIC T 135°C Dc IP65.
Wersja ZUBER STD 220 ATEX 22 wyposażona jest w zwiększony filtr główny o powierzchni 22 000 cm², przystosowany do zbierania pyłów w środowisku dużego zapylenia.
Odkurzacz zasilany jest indukcyjną, bezszczotkową jednofazową turbiną boczno-kanałową 230 V, do pracy ciągłej o mocy 2 kW. Turbina chłodzona jest powietrzem oraz posiada zawór bezpieczeństwa zabezpieczający przed przegrzaniem. Wylot filtrowanego powietrza odbywa się na boki turbiny, dzięki czemu chronione są drogi oddechowe operatora.

Zbierane zanieczyszczenia gromadzone są w stalowym zbiorniku o pojemności 75 litrów. Zbiornik odpinany jest do dołu i wyposażony w cztery skrętne koła transportowe, pozwalające na szybkie i bezproblemowe usuwanie zanieczyszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator nigdy nie będzie miał kontaktu z zasysanym pyłem. Możliwe jest zasysanie płynów i cieczy po zastosowaniu systemu pływakowego.
Wzmocniony poliestrowy filtr typu cartridge klasy M, pokryty przewodzącą warstwą aluminium, odprowadza napięcie elektrostatyczne powstające podczas zbierania pyłów. Styczny wlot powietrza gwarantuje dużą efektywność ssania i separacji zanieczyszczeń.
Filtr główny umieszczony jest w cyklonowym dzwonie INOX AISI 304, który ogranicza bezpośredni kontakt pyłu z filtrem.
Najważniejsze cechy:
- podwójny system oczyszczania filtra POWER SHAKE
- filtr poliestrowy zmywalny wodą, pokryty warstwą aluminium
- filtr o powierzchni 22 000 cm², certyfikowany w klasie M, odprowadzający ładunki elektryczne
- turbina do pracy ciągłej 24/7
- zbiornik podwieszany, opuszczany na własne koła
- system cyklonowy do wytrącania zanieczyszczeń
- możliwość zbierania brudu do wewnętrznego worka
- przystosowany do zbierania zabrudzeń gorących
- kompatybilność z wężami D 40 / D 50 / D 60
- stopień ochrony IP65
- szeroka gama osprzętu
- pojemnik na akcesoria
Czyszczenie filtra jest łatwe dzięki podwójnemu pneumatyczno-mechanicznemu systemowi POWER SHAKE, składającemu się z mechanicznego tłoka otrząsacza oraz przedmuchu sprężonym powietrzem.
Odkurzacz podczas czyszczenia pozostaje włączony, a filtr jest cały czas drożny.
Odkurzacz przemysłowy ZAUBER osadzony jest na solidnej stalowej ramie, malowanej proszkowo, wyposażonej w niebrudzące koła skrętne. Dwa koła posiadają hamulec postojowy.
W zależności od rodzaju zbieranych pyłów do odkurzacza można zastosować specjalistyczne węże oraz ssawy, w tym wąż elektrostatyczny, ssawę okrągłą z włosem, metalową ssawę szczelinową lub ssawkę do posadzek.
Odkurzacz jest idealnym narzędziem pracy do bezpiecznego odkurzania pyłów oraz cieczy w środowiskach przemysłowych o dużym stopniu zapylenia.
Parametry techniczne
Do pobrania
| Napięcie zasilania | 230V – 50Hz |
| Moc odkurzacza | 2 kW |
| Podciśnienie pracy | 2 000 mm H2O |
| Przepływ powietrza | 320 m³/h |
| Powierzchnia filtra głównego | 22 000 cm2 |
| Rodzaj filtra | Cardrige |
| Średnica filtra | 460 mm |
| Klasa filtracji (IEC 60335-2-69) | Klasa – M |
| Materiał filtracji | Poliester / Aluminium |
| Otrząsacz filtra | Podwójny POWER SHAKE |
| Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia | 50 l |
| Średnica wlotu powietrza | 60 mm |
| Poziom hałasu (EN ISO 3744) | 75 dB(A) |
| Filtr HEPA (opcja) | H14 – 99,995% skuteczności przy o 0,18μm |
| Powierzchnia filtra HEPA (opcja) | 2 x 10 000 cm2 |
| Wymiary | 85 x 60 x 165 cm |
| Waga | 90 kg |
Zapytaj o bezpłatną konsultację lub zamów bezpłatny pokaz



