
ZB ST 22
ZAUBER® ST 22 to wydajny, mobilny i bezpieczny odkurzacz przemysłowy przeznaczony do pracy z uciążliwymi pyłami, również w środowiskach o podwyższonym ryzyku. Wyposażony w automatyczny system oczyszczania filtra POWER SHAKE, cyklonowy dzwon ochronny oraz filtr klasy M lub HEPA H14, zapewnia stałą, wysoką skuteczność odkurzania.
Dzięki turbynie boczno-kanałowej 2.2 kW, stalowemu zbiornikowi 50 l oraz możliwości pracy w wersji ATEX 22, ST 22 idealnie sprawdza się przy odkurzaniu pyłów trudnych, elektrostatycznych i gorących. To niezawodne urządzenie do wymagających zastosowań przemysłowych.
Obszar zastosowania ZB ST 22

Poznaj odkurzacz ST 22
ZAUBER ST 22 to wydajny, mobilny i ergonomiczny odkurzacz przemysłowy do odkurzania uciążliwych pyłów, potencjalnie z automatycznym systemem oczyszczania filtra POWER SHAKE. Odkurzacz wyposażony jest w cyklonowy dzwon ochronny filtra do zbierania wszelkiego typu zanieczyszczeń suchych/mokrych, w tym gorących. System filtracyjny składa się z filtra przewodzącego elektrycznie, pokrytego warstwą aluminium, klasy M lub filtra HEPA H 14.
W zależności od rodzaju zastosowanego filtra może być on zmywany bieżącą wodą. Odkurzacz może być przystosowany do pracy w strefie potencjalnie wybuchowej ATEX 22.
Certyfikat ATEX II 3G Ex dc h IIB T3 Gc II 3D Ex h tc IIIC T 135°C Dc IP65.
Dostępna jest wersja ZUBER ST 22 MAXI wyposażona w zwiększony filtr główny o powierzchni 18 000 cm², przystosowany do zbierania pyłów w środowisku dużego zapylenia.
Jednofazowy przemysłowy odkurzacz ZAUBER ST 22 zasilany jest indukcyjną turbiną boczno-kanałową do pracy ciągłej o mocy 2.2 kW.

Zbierane zanieczyszczenia gromadzone są w stalowym zbiorniku o pojemności 50 litrów.
Zbiornik odpinany jest do dołu i wyposażony jest w cztery skrętne koła transportowe, pozwalające na szybkie i bezproblemowe usuwanie zebranych zanieczyszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator nigdy nie będzie miał kontaktu z zasysanym pyłem. Do zbiornika możliwe jest zbieranie płynów i cieczy po zastosowaniu specjalnego systemu pływakowego. Płyny można zbierać do momentu napełnienia zbiornika — po jego zapełnieniu pływak odetnie ciąg powietrza.

Najważniejsze cechy:
- podwójny system oczyszczania filtra POWER SHAKE
- filtr poliestrowy zmywalny wodą, pokryty warstwą aluminium
- filtr o powierzchni 13 000 cm² lub 18 000 cm², certyfikowany w klasie M
- turbina odkurzacza do pracy ciągłej 24/7
- zbiornik podwieszany, opuszczany na własne koła
- system cyklonowy do wytrącania zanieczyszczeń
- możliwość zbierania brudu do wewnętrznego worka
- przystosowany do zbierania zabrudzeń gorących
- możliwość podłączenia węży D 40; D 50; D 60
- stopień ochrony IP65
- szeroka gama osprzętu
- pojemnik na akcesoria
Wzmocniony poliestrowy filtr typu cartridge, klasa M, pokryty przewodzącą warstwą aluminium, umożliwia odprowadzenie napięcia elektrostatycznego.
Styczny wlot powietrza gwarantuje dużą efektywność ssania i zbierania zanieczyszczeń.
Wielkopowierzchniowy filtr główny umieszczony jest w cyklonowym dzwonie INOX AISI 304, który utrudnia jego bezpośredni kontakt z pyłem.
Odkurzacz wyposażony jest w innowacyjny system POWER SHAKE. Podwójny pneumatyczno–mechaniczny system oczyszczania, składający się z tłoka otrząsacza oraz systemu przedmuchu sprężonym powietrzem. Filtr jest czyszczony podczas pracy odkurzacza, bez zatrzymywania urządzenia.
Odkurzacz przemysłowy ZAUBER osadzony jest na solidnej stalowej ramie, wyposażonej w niebrudzące koła skrętne, z których dwa mają hamulec postojowy.
W zależności od rodzaju zbieranych pyłów do odkurzacza można zastosować szereg specjalistycznych węży oraz ssawek, m.in. wąż elektrostatyczny, ssawę okrągłą z włosem, metalową ssawę szczelinową czy ssawkę do posadzek.
Odkurzacz jest idealnym narzędziem pracy do bezpiecznego odkurzania pyłów i cieczy w środowiskach przemysłowych o dużym stopniu zapylenia.
Parametry techniczne
Do pobrania
| Napięcie zasilania | 230V – 50Hz |
| Moc odkurzacza | 2 kW |
| Podciśnienie pracy | 2 000 mm H2O |
| Przepływ powietrza | 320 m³/h |
| Powierzchnia filtra gł. (ST22 | ST22 Max) | 13 000 | 18 000 cm2 |
| Rodzaj filtra | Cardrige |
| Średnica filtra | 460 mm |
| Klasa filtracji (IEC 60335-2-69) | Klasa – M |
| Materiał filtracji | Poliester / Aluminium |
| Otrząsacz filtra | Podwójny POWER SHAKE |
| Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia | 50 l |
| Średnica wlotu powietrza | 60 mm |
| Poziom hałasu (EN ISO 3744) | 74 dB(A) |
| Filtr HEPA (opcja) | H14 – 99,995% skuteczności przy o 0,18μm |
| Powierzchnia filtra HEPA (opcja) | 2 x 10 000 cm2 |
| Wymiary | 85 x 60 x 135 cm |
| Waga | 88 kg |
Zapytaj o bezpłatną konsultację lub zamów bezpłatny pokaz


